GOŚCIE

☠️ŁUKASZ RZADKOWSKI – IMINFECTED
W tym roku odwiedzi nas Łukasz Rzadkowski – Bloger, recenzent, muzyk, a przede wszystkim wielki pasjonat motywu żywych trupów w popkulturze. Kolekcjoner wszystkiego, co związane jest z tą tematyką – od książek i komiksów, poprzez filmy, gry, figurki, na dziwnych rzeczach kończąc. Autor wydanego w 2021 roku „Leksykonu żywej śmierci”. Założyciel portalu iminfected.pl – traktującym o horrorze i fantastyce. Z zawodu krupier w kasynie, który nie boi się niczego, co dziwne i niekonwencjonalne. Prywatnie basista i perkusista grający muzykę zbyt ciężką dla większości społeczeństwa oraz czciciel swoich dwóch wyjątkowych kotów.

☠️ŁUKASZ KARAŚ – HORRORSHOW
Każdy z nas lubi horrory, prawda? Jednak ciężko czasem znaleźć coś co nas interesuje. Wtedy zaglądamy na Horrorshow – miejsce, gdzie ktoś za Was poszuka tego co najlepsze Łukasz Karaś, muzyk oraz recenzent horrorów przybędzie na FUN FEST 2023 aby pogadać, przybić z Wami pionę oraz opowiedzieć o historii filmów o ZOMBIE.

☠️JAN CHOJNACKI – WYPRAWY NA JANKA
Kto był na ostatniej edycji ten dobrze wie, że prelekcja pana Jana to pozycja obowiązkowa☝️
O czym opowie ?
TEMAT: Czarnobylska Strefa Wykluczenia ☢️
▪️Wspomnienia z ostatnich pięciu wizyt w Zonie. ▪️Przyczyny, skutki awarii reaktora.
▪️Wrażenie jakie robi na człowieku Strefa Wykluczenia.
▪️Planowany wyjazd do Białoruskiej Strefy Wykluczenia.
▪️Jak wojna na Ukrainie zmieniła Strefę.

☠️NUCLEAR CUSTOM
Atrakcje jakie Was czekają w świecie postApo w rewirze NUCLEAR CUSTOM to:
◼️Strzelnica ASG – tunel postapo
10 zł -> Strzelba
10 zł -> Pistolet
10 zł -> snajperka
20 zł -> karabin automatyczny
◼️Ścianka fotograficzna – zdjęcia w wybranym stroju postapo.
5 zł -> jedno zdjęcie
10 zł -> trzy zdjęcia w różnych strojach
◼️Stoisko z rękodziełem postapo – stroje, torby, akcesoria, repliki ASG.
◼️A w programie salowym pojawi się z premierowym pokazem filmu postapo, ale o tym będziemy jeszcze pisać w programie.

☠️HORROR MANNEQUINS
Co na Was czeka w tym roku w ich strefie ?
◼️Upcyklingowe dekoracje naścienne inspirowane m.in. twórczością H.R. Gigera, klimatem Horror/Post Apo/SF.
◼️Linia prac Dark Fantasy Sculptures – rzeźby demonicznych postaci ludzkich i potworów wykonane z gliny samoutwardzalnej w skali 1/4 i 1/5.
◼️Przerabiane figurki (customy) w skali 1/4 i 1/6 w klimacie Post Apo.
◼️Mini – wystawa rysunków Maślana Mucha- “Odyseja atomowa i nie tylko”.
Beton, rdza, radioaktywność. Odniesienia zarówno do Czarnobylskiej strefy wykluczenia jak i tematu atomu ogółem. Nie brakuje również miłości do betonu, nawiązań do znanych przebojów muzycznych i kinowych hitów ubiegłych dekad.

☠️RYJÓWKA – BLOG WSZECHKULTUROWY
RYJÓWKA poprowadzi dla Was prelekcję KOMIKSOWE OBLICZA APOKALIPSY.
Świat po zagładzie można pokazać na niezliczone sposoby. Przedstawiamy przegląd najciekawszych, najdziwniejszych i najbardziej oryginalnych wizji postapokalipsy w komiksach. Zaprezentujemy tytuły z różnych stron świata: od Ameryki, przez Europę, po Azję. A czym jest RYJÓWKA?
Ryjówka – Blog Wszechkulturowy – fanpage, na którym wgryzamy się w kulturę i dzielimy się naszymi zajawkami. Dostarczamy newsów, opinii i ciekawostek na temat filmów i seriali, komiksów, gier, książek, gadżetów, miejsc i wydarzeń – wszystkiego, co interesujące w kulturze (mniej lub bardziej) popularnej. Ryjówkę tworzą Damian „Nox” Lesicki, Jacek „Jako” Murawski i Piotr „Minyaelin” Markiewicz.

☠️SYLWIA BŁACH
Pisarka grozy i thrillera zafascynowana mrokiem skrywającym się w umyśle człowieka. Na stoisku zaprezentuje książki: „Nocne Mary. Opowieści niekoniecznie na dobranoc” – zbiór opowiadań polskich pisarzy grozy z gościnnym występem Grahama Mastertona oraz „Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory” – leksykon istot fantastycznych dla dzieci i dorosłych młodych duchem. Każdy będzie miał okazję porozmawiać o literaturze i poznać przedpremierowo szczegóły nadchodzącej nowej powieści Sylwii pt. „Pokój krwi”.

☠️NORDINE SEKKAR
Młody autor z Trójmiasta. Rok temu, we współpracy z wydawnictwem Novae Res, wydał książkę pod tytułem „Kroniki Conectora: Geneza”. Książka opowiada o podróżniku czasoprzestrzennym przemierzającym historie swojego świata. Ukazuje historie powstania świata, prehistorycznego sługi demonów oraz chińskiego superbohatera. Zachowuje przy tym lekką, nieco żartobliwą formę, jednocześnie nie szczędząc czytelnikowi sekretów o swoim świecie.

☠️MARCIN RUSNAK
ŁOWCY NAGRÓD, ŁOWCY POTWORÓW. HISTORIA, FIKCJA, FANTASTYKA
Wyrachowane szumowiny czy nieustępliwi stróże prawa? Jacy naprawdę byli łowcy nagród i gdzie można było ich spotkać? Na ile ich obraz w hollywoodzkich westernach i innych tekstach kultury popularnej odpowiada rzeczywistości? I jaką rolę odgrywają w szeroko pojętej fantastyce – oni i ich najbliżsi krewni, czyli łowcy potworów?
Na te i inne pytania odpowiemy sobie w prelekcji sięgającej od protestanckiej Irlandii po Tatooine i od Clinta Eastwooda do Geralta z Rivii.
Prelekcję poprowadzi @marcin_rusnak_official – Wrocławianin, z wykształcenia anglista, z zawodu nauczyciel, z zamiłowania pisarz i muzyk. Autor licznych opowiadań, a także steampunkowego fantasy „Czas ognia, czas krw”i oraz cyklu „Diabły z Saints”, który łączy postapo z westernem i fantasy.