PROGRAM

12:15 – 12:45
DZIELĘ SIĘ PASJĄ: ARTI
Arti ma 13 lat i tematem jej wypowiedzi będzie:
CRY OF FEAR. Prawdziwe zombi, czy faza narkomana?
Dowiecie się wiele o grze, o autorze ale też o jej głównych postaciach. Arti wytłumaczy też o co dokładnie chodzi z tytułem wypowiedzi i jak doszło do jego powstania.

13:00 – 13:45
MARCIN RUSNAK:
ŁOWCY NAGRÓD, ŁOWCY POTWORÓW. HISTORIA, FIKCJA, FANTASTYKA
Wyrachowane szumowiny czy nieustępliwi stróże prawa? Jacy naprawdę byli łowcy nagród i gdzie można było ich spotkać? Na ile ich obraz w hollywoodzkich westernach i innych tekstach kultury popularnej odpowiada rzeczywistości? I jaką rolę odgrywają w szeroko pojętej fantastyce – oni i ich najbliżsi krewni, czyli łowcy potworów? Na te i inne pytania odpowiemy sobie w prelekcji sięgającej od protestanckiej Irlandii po Tatooine i od Clinta Eastwooda do Geralta z Rivii.

14:00 -14:45
WIKTOR PISARZ – NUCLEAR CUSTOM:
„SLOVEJ – RZEŹNIK MUTANTÓW” – amatorski krótkometrażowy film postapo.
Rozsiądź się wygodnie, weź ze sobą popcorn i chipsy i bądź z nami na pierwszym publicznym pokazie fanowskiego filmu!
Jeśli jara cię seria stalker i z zapartym tchem śledziłeś losy Artema – bohatera sagi metro, to nie skłamię, jeśli powiem, że porwie cię również historia Sloveja – najlepszego łowcy mutantów w Strefie!
Już 10 lutego, wpadaj na funfest i przeżyj z nami tą niezwykłą postapokaliptyczną przygodę.

15:00 – 16:00
RYJÓWKA – BLOG WSZECHKULTUROWY:
KOMIKSOWE OBLICZA POSTAPOKALIPSY
Świat po zagładzie można pokazać na niezliczone sposoby. Przedstawiamy przegląd najciekawszych, najdziwniejszych i najbardziej oryginalnych wizji postapokalipsy w komiksach. Zaprezentujemy tytuły z różnych stron świata: od Ameryki, przez Europę, po Azję.

16:15 -17:00
ŁUKASZ RZADKOWSKI:
ZA CO KOCHAMY SŁABE FILMY?
Miłość względem kinematografii niskiej jakości jest wciąż nie do końca zrozumiałym fenomenem. Wielu widzów preferuje jednak filmy złe, kiczowate czy tandetne, które nieraz zapewniają więcej rozrywki, niż wysokobudżetowe i dopracowane produkcje. Za co więc kochamy gorszą jakość filmową? Wpadnij na prelekcję i poznaj odpowiedź na to pytanie!

17:15 -18:15
HORRORSHOW – ŁUKASZ KARAŚ:
HISTORIA FILMÓW O ZOMBIE
Prelekcja prześledzi historię zombie od samego początku do Nocy Żywych Trupów ROMERO. Dowiecie się skąd wzięły się zombie i jak ewoluowały od specjalisty w temacie horroru na ekranie.

18:30 -19:30
CIEMNA STRONA POZNANIA / PROJECT EXPLORE – JAN CHOJNACKI:
CZARNOBYLSKA STREFA WYKLUCZENIA
Wspomnienia z ostatnich pięciu wizyt w Zonie. Przyczyny, skutki awarii reaktora. Wrażenie jakie robi na człowieku Strefa Wykluczenia. Planowany wyjazd do Białoruskiej Strefy Wykluczenia. Jak wojna na Ukrainie zmieniła Strefę.

19:45
GŁOS LUDU: OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU
Masz fajny COSPLAY i chcesz zgarnąć nagrody ?
Każdy przy wejściu otrzymuje dwa losy, które może przekazać dowolnemu cosplay`erowi podczas eventu – cosplay z największą ilością losów wygrywa
Losy należy dostarczyć do 19:00 do obsługi przy scenie.
Wyniki będą ogłaszane o 19:45.